3290W-1-501
5S-3290W-1-501
3290W-1-501
TRIMMER 500 OHM 1W PC PIN
Series:Trimpot? 3290 - Sealed
Resistance (Ohms):500
Power (Watts):1W
Tolerance:??????5%
Temperature Coefficient:??????50ppm/??????C
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Rectangular - 0.375 x 0.150 Face x 0.375 L (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP