3290H-1-103
5S-3290H-1-103
3290H-1-103
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN
Product Description
Packaging:Tube
Series:Trimpot? 3290 - Sealed
Resistance (Ohms):10k
Power (Watts):1W
Tolerance:??????5%
Temperature Coefficient:??????50ppm/??????C
Number of Turns:25
Adjustment Type:Side Adjustment
Resistive Material:Wirewound
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Rectangular - 0.375 x 0.150 Face x 0.375 H (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
Other:,,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP