3269P-1-203GLF
5S-3269P-1-203GLF
3269P-1-203GLF
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:Trimpot? 3269 - Sealed
Resistance (Ohms):20k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.205 H (6.35mm x 4.32mm x 5.21mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP