3266X-1-500LF
5S-3266X-1-500LF
3266X-1-500LF
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN
Product Description
Packaging:Tube
Series:Trimpot? 3266 - Sealed
Resistance (Ohms):50
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:12
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.270 H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP