Trimmer PotentiometersBourns Inc. 3266W-1-504LF
3266W-1-504LF
5S-3266W-1-504LF
3266W-1-504LF
TRIMMER 500K OHM 0.25W PC PIN
| Series: | Trimpot? 3266 - Sealed |
| Resistance (Ohms): | 500k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.270 H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm),,, |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)