3266P-1-102LF
5S-3266P-1-102LF
3266P-1-102LF
TRIMMER 1K OHM 0.25W PC PIN
Product Description
Packaging:Tube
Series:Trimpot? 3266 - Sealed
Resistance (Ohms):1k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:12
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.250 x 0.174 Face x 0.174 H (6.35mm x 4.42mm x 4.42mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP