3250W-66-502
5S-3250W-66-502
3250W-66-502
TRIMMER 5K OHM 1W PC PIN
Series:Trimpot? 3250 - Sealed
Resistance (Ohms):5k
Power (Watts):1W
Tolerance:??????5%
Temperature Coefficient:??????50ppm/??????C
Number of Turns:25
Adjustment Type:Side Adjustment
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Rectangular - 0.500 x 0.220 Face x 0.500 H (12.70mm x 5.59mm x 12.70mm)
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP