3224X-1-200E
5S-3224X-1-200E
3224X-1-200E
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:Trimpot? 3224 - Sealed
Resistance (Ohms):20
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:12
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.209 H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm),,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP