3224W-1-501E
5S-3224W-1-501E
3224W-1-501E
TRIMMER 500 OHM 0.25W SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | Trimpot? 3224 - Sealed |
| Resistance (Ohms): | 500 |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | J Lead |
| Other: | Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.209 H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm),,, |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)