3223G-1-501E
5S-3223G-1-501E
3223G-1-501E
TRIMMER 500 OHM 0.125W SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Trimpot? 3223 - Sealed
Resistance (Ohms):500
Power (Watts):0.125W
Tolerance:1/8W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:11
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Rectangular - 0.154 x 0.125 Face x 0.154 H (3.90mm x 3.18mm x 3.90mm),,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP