3214J-1-202E
5S-3214J-1-202E
3214J-1-202E
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:Trimpot? 3214 - Sealed
Resistance (Ohms):2k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.146 H (4.80mm x 3.50mm x 3.71mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP