3150W104P
5S-3150W104P
3150W104P
TRIMMER 100K OHM 0.2W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:3150
Resistance (Ohms):Active
Power (Watts):100k
Tolerance:0.2W
Temperature Coefficient:1/5W
Number of Turns:??????25%
Adjustment Type:??????250ppm/??????C
Resistive Material:1
Mounting Type:Top Adjustment
Termination Style:Cermet
Size / Dimension:Surface Mount
Other:J Lead,Rectangular - 0.165 x 0.150 Face x 0.055 H (4.20mm x 3.80mm x 1.40mm),,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP