3006Y-1-503LF
5S-3006Y-1-503LF
3006Y-1-503LF
TRIMMER 50K OHM 0.75W PC PIN
Series:Trimpot? 3006 - Sealed
Resistance (Ohms):50k
Power (Watts):0.75W
Tolerance:3/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.250 x 0.190 Face x 0.750 L (6.35mm x 4.83mm x 19.05mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP