262XR252B
5S-262XR252B
262XR252B
TRIMMER 2.5K OHM 0.15W TH
Series:262
Resistance (Ohms):2.5k
Power (Watts):0.15W
Tolerance:??????20%
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Rectangular - 0.370 x 0.394 Face x 0.469 H (9.40mm x 10.00mm x 11.90mm)
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)