262XR104B
5S-262XR104B
262XR104B
TRIMMER 100K OHM 0.15W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:262
Resistance (Ohms):100k
Power (Watts):0.15W
Tolerance:??????20%
Temperature Coefficient:-
Number of Turns:1
Adjustment Type:Side Adjustment
Resistive Material:Carbon
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Rectangular - 0.370 x 0.394 Face x 0.469 H (9.40mm x 10.00mm x 11.90mm)
Other:,,,
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)