201UR105B
5S-201UR105B
201UR105B
TRIMMER 1M OHM 0.2W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:201
Resistance (Ohms):1M
Power (Watts):0.2W
Tolerance:1/5W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:-
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Carbon
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.594 x 0.734 Face x 0.220 H (15.10mm x 18.64mm x 5.60mm),,,
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)