Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. 1113T202
1113T202
5S-1113T202
1113T202
TRIMMER 2K OHM 0.75W TH
| Series: | 1113 |
| Resistance (Ohms): | 2k |
| Power (Watts): | 0.75W |
| Tolerance: | 3/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????50ppm/??????C |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Round - 0.531 Dia x 0.268 H (13.50mm x 6.80mm),,, |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors