Thumbwheel PotentiometersBourns Inc. 3352K-1-103
3352K-1-103
5S-3352K-1-103
3352K-1-103
POT 10K OHM THUMBWHEEL CERM ST
| Series: | Trimpot? 3352 - Open Frame |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Power (Watts): | 0.5W |
| Tolerance: | 1/2W |
| Number of Turns: | ??????20% |
| Adjustment Type: | 1 |
| Size / Dimension: | Side Adjustment |
| Termination: | Round - 0.350 Dia x 0.350 H (8.89mm x 8.89mm) |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)