Thumbwheel PotentiometersBourns Inc. 3352K-1-101LF
3352K-1-101LF
5S-3352K-1-101LF
3352K-1-101LF
POT 100 OHM THUMBWHEEL CERM ST
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Trimpot? 3352 - Open Frame |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Power (Watts): | 0.5W |
| Tolerance: | 1/2W |
| Number of Turns: | ??????20% |
| Adjustment Type: | 1 |
| Size / Dimension: | Side Adjustment |
| Termination: | Round - 0.350 Dia x 0.350 H (8.89mm x 8.89mm) |
| Mounting Type: | PC Pins |
| Other: | Through Hole |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)