PTV09A-4025U-B103
5S-PTV09A-4025U-B103
PTV09A-4025U-B103
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Product Description
Packaging:Tray
Series:Pro Audio PTV09
Taper:Linear
Resistance (Ohms):10k
Tolerance:??????20%
Number of Gangs:1
Built in Switch:None
Power (Watts):0.05W
Temperature Coefficient:1/20W
Number of Turns:-
Rotation:1
Adjustment Type:280??????
Resistive Material:Top Adjustment
Termination Style:Carbon
Actuator Type:PC Pins
Actuator Length:Board Locks
Actuator Diameter:Knurled
Bushing Thread:0.984 (25.00mm)
BMounting Type:0.236 (6.00mm)