Joystick PotentiometersCTS Electrocomponents 254SA104B50B
254SA104B50B
5S-254SA104B50B
254SA104B50B
POT JOYSTICK 100K OHM W/SWITCH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 254 |
| Axis: | 2 with Switch(s) |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Power (Watts): | 0.0125W |
| Tolerance: | ??????20% |
| Adjustment Type: | Top Adjustment |
| Rotation Angle: | 50?????? |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | Square - 0.425 L x 0.425 W x 0.366 H (10.80mm x 10.80mm x 9.30mm) |
| Other: |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)