YB03WKW01-5D12-JD
5S-YB03WKW01-5D12-JD
YB03WKW01-5D12-JD
LED PANEL INDICATOR RED 12V
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63 (16.00mm)
Lens Style/Size:Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating:21.00mm x 15.00mm
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Features:-
Other:-,,,
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap