YB03KW01-5C24-JC
5S-YB03KW01-5C24-JC
YB03KW01-5C24-JC
INDICATOR PB REC RED 24V ILLUM
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:24V
Current:10mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63 (16.00mm)
Lens Style/Size:Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating:21.00mm x 15.00mm
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap