YB02WKW01-5D12-JD
5S-YB02WKW01-5D12-JD
YB02WKW01-5D12-JD
INDICATOR PB RND AMB 12V ILLUM
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:Amber
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63 (16.00mm)
Lens Style/Size:Round with Flat Top
Millicandela Rating:15.00mm
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap