YB02KW01-5F24-JB
5S-YB02KW01-5F24-JB
YB02KW01-5F24-JB
LED PANEL INDICATOR GRN 24V
Product Description
Series:YB
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:10mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63 (16.00mm)
Lens Style/Size:Round with Flat Top
Millicandela Rating:16.00mm
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Features:-
Other:-,,,
Related special
  • YLP-04V
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • In stock
  • YLP-01V
  • JST
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
  • YHDP24-24-31PEL024
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap