YB02KW01-12-JF
5S-YB02KW01-12-JF
YB02KW01-12-JF
INCAND PANEL INDICATOR GRN 12V
Product Description
| Series: | YB |
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ) |
| Voltage: | If (Max) |
| Current: | 12V |
| Panel Cutout Shape: | 60mA |
| Panel Cutout Dimensions: | Round |
| Lens Style/Size: | 0.63 (16.00mm) |
| Millicandela Rating: | Round with Flat Top |
| Wavelength - Peak: | 16.00mm |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| Other: | -,-,, |
Related special
- YLP-04V
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- In stock
- YLP-01V
- JST
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
- YHDP24-24-31PEL024
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805