YB01WKW01-2CF24-JB
5S-YB01WKW01-2CF24-JB
YB01WKW01-2CF24-JB
INDICATOR PB 24V R/G ILL CLR CAP
Product Description
Series:YB
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Red
Lens Transparency:White
Ratings:Diffused
Voltage:AC
Current:24V Green
Panel Cutout Shape:24V Red
Panel Cutout Dimensions:10mA Green
Lens Style/Size:10mA Red
Millicandela Rating:Round
Wavelength - Peak:0.63 (16.00mm)
Viewing Angle:Square with Flat Top
Termination Style:15.00mm
Ingress Protection:-
Features:-
Other:-,Quick Connect - 0.110 (2.8mm),-,-
Related special
  • YLP-04V
  • JST
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
  • In stock
  • YLP-01V
  • JST
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
  • YHDP24-24-31PEL024
  • TE Connectivity
  • 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap