YB01KW01-12-JC
5S-YB01KW01-12-JC
YB01KW01-12-JC
INDICATOR PB SQ 12V CLR/RED ILL
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Series: | YB |
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 12V |
| Current: | 60mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.63 (16.00mm) |
| Lens Style/Size: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 15.00mm |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | - |
| Ingress Protection: | Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| Features: | - |
| Other: | -,,, |
Related special
-
- YLP-04V
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- In stock
-
- YLP-01V
- JST
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
- In stock
-
- YHDP24-24-31PEL024
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- In stock
-
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2A0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2A0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2A0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2C0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2C0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2C0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













