UB204KW036G-3JB
5S-UB204KW036G-3JB
UB204KW036G-3JB
LED PANEL INDICATOR BLUE 3.6V
Product Description
Series:UB2
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:Blue
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ)
Voltage:If (Max)
Current:3.6V
Panel Cutout Shape:30mA
Panel Cutout Dimensions:Square
Lens Style/Size:0.69 x 0.69 (17.53mm x 17.53mm)
Millicandela Rating:Square with Flat Top
Wavelength - Peak:15.00mm