P01-28-D-1A
5S-P01-28-D-1A
P01-28-D-1A
INDICATOR ROCKER ILL 28V WHT CAP
Product Description
| Series: | P01 |
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Orange |
| Lens Color: | Orange |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 28V |
| Current: | 22mA |
| Panel Cutout Shape: | Rectangular |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.66 x 0.74 (16.76mm x 18.80mm) |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 16.20mm x 16.00mm |