P01-24-B-2A
5S-P01-24-B-2A
P01-24-B-2A
INDICATOR ROCKER ILL 24V WHT CAP
Product Description
| Series: | P01 |
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | White |
| Lens Color: | White |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 24V |
| Current: | 25mA |
| Panel Cutout Shape: | Square |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.76 x 0.76 (19.30mm x 19.30mm) |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 16.20mm x 16.00mm |