P01-12E-1A
5S-P01-12E-1A
P01-12E-1A
INCAND PANEL INDICATOR YLW 12V
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Voltage: | If (Max) |
| Current: | 12V |
| Panel Cutout Shape: | 50mA |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular |
| Lens Style/Size: | 0.66 x 0.74 (16.70mm x 18.70mm) |
| Millicandela Rating: | Rectangle with Flat Top |
| Wavelength - Peak: | 16.20mm x 16.00mm |