P01-12C-2C
5S-P01-12C-2C
P01-12C-2C
INCAND PANEL INDICATOR RED 12V
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Voltage: | If (Max) |
| Current: | 12V |
| Panel Cutout Shape: | 50mA |
| Panel Cutout Dimensions: | Square |
| Lens Style/Size: | 0.76 x 0.76 (19.30mm x 19.30mm) |
| Millicandela Rating: | Rectangle with Flat Top |
| Wavelength - Peak: | 16.20mm x 16.00mm |