LB03KW01-5F12-JB
5S-LB03KW01-5F12-JB
LB03KW01-5F12-JB
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:26mA
Panel Cutout Shape:Rectangular
Panel Cutout Dimensions:0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
Lens Style/Size:Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating:19.40mm x 13.20mm
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)