LB03KW01-5D24-JD
5S-LB03KW01-5D24-JD
LB03KW01-5D24-JD
LED PANEL INDICATOR AMB 24V
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:Amber
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:13mA
Panel Cutout Shape:Rectangular
Panel Cutout Dimensions:0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
Lens Style/Size:Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating:19.40mm x 13.20mm
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)