LB03KW01-5D12-JD
5S-LB03KW01-5D12-JD
LB03KW01-5D12-JD
IND PB ILLUM RECT BLACK AMB 12V
Product Description
Series:LB
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:Amber
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:12V
Current:26mA
Panel Cutout Shape:Rectangular
Panel Cutout Dimensions:0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
Lens Style/Size:Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating:19.40mm x 13.20mm
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)