LB03GW01-5D24-JD
5S-LB03GW01-5D24-JD
LB03GW01-5D24-JD
IND PB ILLUM RECT LB SER AMB SLD
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:Amber
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:24V
Current:13mA
Panel Cutout Shape:Rectangular
Panel Cutout Dimensions:0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
Lens Style/Size:Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating:19.40mm x 13.20mm
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)