LB02KW01-5C24-JC
5S-LB02KW01-5C24-JC
LB02KW01-5C24-JC
IND PB ILLUM RND LB SER RED SLD
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:24V
Current:13mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87 (22.10mm)
Lens Style/Size:Round with Flat Top
Millicandela Rating:19.00mm
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)