LB02KW01-5C12-JB
5S-LB02KW01-5C12-JB
LB02KW01-5C12-JB
LED PANEL INDICATOR RED 12V
Product Description
Series:LB
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:26mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87 (22.10mm)
Lens Style/Size:Round with Flat Top
Millicandela Rating:19.00mm
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)