LB02KW01-12-GJ
5S-LB02KW01-12-GJ
LB02KW01-12-GJ
INCAND PANEL INDICATOR BLUE 12V
Product Description
Series:LB
Type:Incandescent
Lamp Color:Blue
Lens Color:Blue
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ)
Voltage:If (Max)
Current:12V
Panel Cutout Shape:60mA
Panel Cutout Dimensions:Round
Lens Style/Size:0.87 (22.10mm)
Millicandela Rating:Round with Flat Top
Wavelength - Peak:19.00mm
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:-
Features:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)