LB01GW01-5D24-JB
5S-LB01GW01-5D24-JB
LB01GW01-5D24-JB
IND PB ILLUM SQ GRAY AMBER 24V
Product Description
Series:LB
Type:LED
Lamp Color:Amber
Lens Color:White
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:24V
Current:13mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.64 (16.26mm)
Lens Style/Size:Square with Flat Top
Millicandela Rating:13.20mm
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)