LB01GW01-5C24-JB
5S-LB01GW01-5C24-JB
LB01GW01-5C24-JB
LED PANEL INDICATOR RED 24V
Product Description
Series:LB
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:13mA
Panel Cutout Shape:Square
Panel Cutout Dimensions:0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm)
Lens Style/Size:Square with Flat Top
Millicandela Rating:13.20mm
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:Quick Connect - 0.110 (2.8mm)