L36EN-R125-2311
5S-L36EN-R125-2311
L36EN-R125-2311
LED PANEL INDICATOR RED 125V
Product Description
Series:L36
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Ratings:AC
Voltage:125V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31 (7.87mm)
Lens Style/Size:Round with Flat Top
Millicandela Rating:7.54mm
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:-
Ingress Protection:Wire Leads - 6 (152.40mm)