KB02KW01-5C12-JB
5S-KB02KW01-5C12-JB
KB02KW01-5C12-JB
INDICATOR RED LED CLEAR/WHITE CA
Product Description
Series:KB
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:White
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.48 (12.19mm)
Lens Style/Size:Round with Flat Top
Millicandela Rating:11.60mm