KB01KW01-28-JC
5S-KB01KW01-28-JC
KB01KW01-28-JC
INCAND PANEL INDICATOR RED 28V
Product Description
Series:KB
Type:Incandescent
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:-
Voltage:28V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.48 (12.19mm)
Lens Style/Size:Square with Flat Top
Millicandela Rating:11.60mm