KB01KW01-12-JE
5S-KB01KW01-12-JE
KB01KW01-12-JE
INCAND PANEL INDICATOR YLW 12V
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ) |
| Voltage: | If (Max) |
| Current: | 12V |
| Panel Cutout Shape: | 60mA |
| Panel Cutout Dimensions: | Round |
| Lens Style/Size: | 0.48 (12.19mm) |
| Millicandela Rating: | Square with Flat Top |
| Wavelength - Peak: | 11.60mm |