KB01KW01-12-CC
5S-KB01KW01-12-CC
KB01KW01-12-CC
SW PB ILLUM SQ RED SOLDER MOUNT
Product Description
| Series: | KB |
| Type: | Incandescent |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 12V |
| Current: | 60mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.48 (12.19mm) |
| Lens Style/Size: | Square with Flat Top |
| Millicandela Rating: | 11.60mm |