6561323303F
5S-6561323303F
6561323303F
1/2 FLT Y/G 12VDC W/LEAD
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Series: | 656 |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | Clear |
| Voltage: | DC |
| Current: | 12V |
| Panel Cutout Shape: | 9mA Green |
| Panel Cutout Dimensions: | 10mA Yellow |
| Lens Style/Size: | Round |
| Millicandela Rating: | 0.50 (12.70mm) |
| Wavelength - Peak: | Round with Flat Top |
| Viewing Angle: | 864mcd Green |
| Termination Style: | 320mcd Yellow |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Other: | Wire Leads - 6 (152.40mm),IP66/67,NEMA 4X,- |
Related special
-
- 640445-4
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
-
- 640445-9
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
-
- 63819-1500
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- In stock
-
- 640456-4
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)
- In stock
-
- 65440R
- Echelon Corporation
- IZOT U60 FT NETWORK INTERFACE MO
- In stock
-
- 602-ND
- SCC68692E1N40
- 602
- In stock
-
- 602-ND
- SCC68692C1N40
- 602
- In stock
-
- 602-ND
- SCC2692AE1N28
- 602
- In stock
-
- 602-ND
- SCC2692AE1N40
- 602
- In stock
-
- 664GI-01LF
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 664G-02LFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 664GI-01LFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 664G-03LFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 664G-01LFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 660GILFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products












