Lamps - Incandescents, NeonsVisual Communications Company - VCC 6S6/30V-10PK
6S6/30V-10PK
5S-6S6/30V-10PK
6S6/30V-10PK
LAMP INCAND S-6 CANDELABRA 30V
Product Description
| Series: | - |
| Type: | Incandescent |
| Series: | Clear |
| Voltage Rating: | 30V |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 4 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | RS-6 |
| Lead Style: | Candelabra Screw |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)