Lamps - Incandescents, NeonsVisual Communications Company - VCC 15T6-145V
15T6-145V
5S-15T6-145V
15T6-145V
LAMP INCAND T-6 CANDELABRA 145V
Product Description
| Series: | - |
| Type: | Incandescent |
| Series: | Clear |
| Voltage Rating: | 140 V ~ 150 V |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 8.4 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | RT-6 |
| Lead Style: | Candelabra Screw |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors